Dovolená v koupelně

Krásná příroda, slunce, vůně květin a odpočinek – atmosféra, kterou s užíváte na cestách. Vytvořit si ji můžete i doma v koupelně s pomocí moderních keramických obkladů RAKO. Jaké série nám doporučili specialisté v autorizované prodejně Marketis? Tipy naleznete níže.

Když si prohlédnete některé ze sérií RAKO, budete mít možná chuť znovu zažít pocit letní svěžesti a uvolnění. Kdo například objevil podmanivou krásu Provance, nezapomene na zvláštní kouzlo dýchající z každého místa, či detailu. Interiéry francouzského venkova jsou synonymem útulnosti, přesto jsou ve své podstatě jednoduché. Cení se tu tradice a kvalita, které přetrvávají a nikdy vám nezevšední. „Stylová moderní koupelna může být nejenom ideálním místem pro relaxaci, ale díky své výjimečnosti může zůstat i nadčasová,“ konstatuje Věra Červinková z Koupelnového centra Marketis a pokračuje: „Vybrali jsme pro Vás pár letních tipů na novou koupelnu. Pokud však váháte nad správným výběrem, doporučujeme nechat si vypracovat vizualizaci budoucí koupelny, se kterou se můžete spolu s námi na výběru obkladů a sanity podílet.“ Více na www.marketis.cz

Lepší než originál

Přírodu kopírují všichni, inspiraci v ní hledají začínající i slavní návrháři, stejně tak výrobci keramických obkladů. Současným výrazným trendem ovlivněným zdokonalením výrobních technologií jsou imitace přírodních materiálů – především dřeva a kamene. Keramické obklady vydrží ale oproti originálu mnohem víc. Nevadí jim vlhké prostředí koupelen, neohrozí je střídání teplot, mechanické opotřebení, výhodou je nižší cena.

V bezpečí domácího přístavu

Bíle natřená dřevěná podlaha s mírnou patinou na povrchu, vůně léta a moře. Série Porto se současně trefuje do několika aktuálních interiérových trendů a dává vám šanci vytvořit z jedné kolekce různě vypadající koupelny s odlišnou atmosférou. Když se rozhodnete pro nestárnoucí venkovskou romantiku jižní Francie, nešetřete dekorem dřeva. K základní bílé obkládačce v efektním formátu 20 x 60 cm a s povrchem imitujícím masivní dřevo můžete přidat stejně velkou dekoraci zdobenou prořezávanými drážkami.

Kreativní bez hranic

Chcete-li získat jiný stylový originál, zaměřte se třeba na Unicolor, sérii, jež dává opět prostor značné kreativitě. Je také příkladem toho, že bílá s neutrální paletou šedých a béžových tónů nestudí, a že dekor dřeva naopak nepůsobí příliš rustikálně. Vystihuje současnou módu, která přeje dynamickému míchání různých povrchů a imitací materiálů, dokonce v jedné koupelně. K základní obkládačce v novém formátu 20 x 60 cm jsou připraveny tři typy dekorací. Zajímavé kombinace vznikají spolu se sériemi Wood, Rock nebo například Trend.

Hliněný půvab

Neopakovatelnou atmosféru a půvab Toskánska vám celoročně připomene kalibrovaná dlažba Siena, použitelná na podlahu i pro obklad stěny. Harmonické tóny pískové, okrové a cihlové spolu s povrchem napodobující ošlapané podlahy jsou zdařilou imitací po staletí vyráběné hliněné dlažby cotto. Podobně, i když méně rustikálně působí podlahová série Golem doplněná moderní řezanou dekorací na stěny v podobě cihlové vazby. Vybírat můžete z palety přírodních barev, tóny slonové kosti, pískové, hnědé, cihlové, či šedé vás kromě toho neomezují při výběru doplňků a vybavení.

 


Posted in Uncategorized.