Dětská postel – Tipy a inspirace

Zdravý a dostatečný spánek začíná dobrým výběrem postele. V dětském pokoji můžete vždy více experimentovat než v jiných pokojích domova. Nechte své děti vybírat s vámi. Můžete si vybrat ze dvou směrů: neutrální postel na které dítě může spát několik let nebo postel speciálně vyrobenou pro děti s barvami a tvary. Zde je přehled typů dětských postelí pro inspiraci.

Druhy dětských postelí
Některé druhy dětských postelí jsou velmi populární. Můžete si vybrat mezi samostatným lůžkem, auto postelí, patrovou postelí či podkrovní. Ve všech těchto typech máte opět výběr specifikací. Zde je přehled:

TYP 1: samostatné lůžko
Samostatná postel je pro děti ideální. Lůžko může být upraveno tak, aby odpovídalo velikosti těla a dokonale zapadá do jakéhokoli typu pokoje. Například si můžete koupit postel,která zapadá do tématu dětského pokoje nebo se můžete rozhodnout pro neutrální postel a můžete tak experimentovat se stěnami, záclonami, doplňky, … Jednou velkou výhodou jednolůžka je, že v ní dítě může spát poměrně do vysokého věku než třeba v auto posteli nebo na palandě.

TYP 2: auto dětská postel
Auto postele byly vždy populární mezi dětmi, protože zachycují bohatou dětskou představivost. A nejen chlapci sní o kariéře autopilota, ale i holky si rádi hrají a spí v auto posteli. Některé auto postele mají dokonce i opravdová světla. K dispizici jsou také modely s úložným šuplíkem. Žádný luxus neboť v dětském pokoji nebudete mít nikdy dostatek úložného prostoru. Auto postel je možné zakoupit v různých provedeních tipů a modelů.

TYP 3: palanda
Patrová postel zvyšuje potěšení ze spánku vašich dětí. Šetří místo a přidává na dobrodružství pokoje. Jestliže používáte spodní postel jen pro hosty, můžete si z ní udělat útulný gauč s velkými polštáři. Některé modely patrových postelí jsou speciálně určeny pro umístění do rohu nebo pod šikmou střechu. Kromě toho musíme u tohoto modelu věnovat větší pozornost bezpečnosti než u ostatních druhů postelí.

TYP 4: podkorovní postel
Spát na podkrovní posteli je opravdová zábava. Kromě toho vytváříte prostor kam si můžete vše ukládat nebo umístit psací stůl a židli. Na trhu existuje mnoho unikátních návrhů. S podkrovní postelí můžete opravdu všemi směry a využít tak veškerý prostor místnosti. Podobně jako jiné typy postelí může být podkrovní postel provedena z různých materiálů, včetně různého tvrdého dřeva a měkkého dřeva, kovu nebo i kompozitních materiálů.

Jakou postel si pro své dítě vyberete, závisí na vašich osobních preferencích, vašem rozpočtu a jak dlouho ji bude vaše dítě používat. Každopádně výběr správné postele pro vaše dítě je důležitý, protože dobrá postel podporuje spánek a to je dobré pro vývoj vašeho dítěte.


Posted in Interier.