Užijte si posezení pod pergolou!

pergola ke zdiLetní měsíce se pomalu blíží a je čas začít přemýšlet, jak příjemně posedět s rodinou či přáteli na zahradě. A to i v případě, že slunce pálí anebo naopak se vyskytla dešťová přeháňka. Ideálním řešením, které navíc dokonale zkrášlí vaši zahradu, jsou zahradní pergoly a krytá posezení. Jejich ceny jsou navíc natolik příznivé, že si je může dovolit opravdu každý.

Zahradní pergoly a krytá posezení můžete koupit v mnoha různých variantách a provedeních, záleží na Vašem vkusu. Samozřejmě není problém vyrobit pergolu na míru, přesně podle Vašich požadavků. Můžete si vybrat ze široké škály různých typů zastřešení, pergolu můžeme opatřit kvalitním nátěrem lazurou. A pokud si objednáte i montáž, dostanete 5-ti letou záruku!

Pokud se bavíme o pergolách, patrně si jako první vybavíte samostatně stojící dřevostavby, které mají stěny tvořeny velkými dřevěnými mřížemi, jimiž prorůstá popínavá okrasná zeleň. V takové pergole si skutečně užijete to pravé souznění s přírodou a zpravidla dostanete vzdušné a příjemné posezení.

Ve většině případů se však pergola staví ke zdi domu jako přístřešek. Zajímavou variantou je pergola Mare, která je vybavena posuvným baldachýnem. Sami tak určíte, kdy chcete stínit a kdy ne.

Dalším oblíbeným typem krytého posezení jsou altány s pevnou střechou. Jedná se o velmi vkusnou alternativu k samostatně stojícím pergolám. Stejně jako ony, i altány poskytují trvalé zastínění a fungují jako perfektní ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Jejich konstrukce je velmi bytelná a při správné údržbě vydrží spoustu let v bezvadném stavu. Altány se staví nejvíce v okrasných zahradách, které perfektně doplňují. Střechu obvykle tvoří palubkový záklop a lepenka. Pokrýt lze samozřejmě i šindelem, záleží na vkusu každého.

Posezení v altánu je velmi vyhledávané, protože jej lze využít za jakéhokoliv počasí a vždy bude vypadat a fungovat perfektně. A to, jak si altán vybavíte, či dozdobíte, je zcela na Vás. Nepromeškejte příležitost a pořiďte si posezení na léto již nyní. Proč to odkládat až na léto?

zahradni pergola

 


Posted in Zahrada.