Proč zabezpečovat okna?

dřevěné dvařeNa světě se vždy kradlo, krade a dá se do budoucna i předpokládat, že se krást bude. To je důvod, pokud nechcete přijít o svůj majetek, proč musíte vymyslet způsob, jak ho zabezpečit. Podle policejních statistik je dokázáno, že nejslabším místem domu či bytu nejsou vchodové dveře, ale jednoznačně okna, a také balkonové dveře. A pokud jsou vaše okna v přízemí, jste přímo vystaveni potenciální krádeži. Šikovný zloděj zvládne vaše okno otevřít během deseti vteřin. Vloupání pak probíhá téměř nenásilnou cestou; odpáčením profilu a pootočením nebo posunutím zámečku či navrtáním rámu a pootočením kliky kování do otevřené polohy. Metody, kdy zloděj brutálně vypáčil panty nebo rozbil sklo, se používají již jen ve výjimečných případech.

Okna lze zabezpečit řadou aktivních i pasivních prvků

zabezpečení okenNa zabezpečení oken je dobré myslet již ve fázi, kdy si okna pořizujete a bezpečnostní prvky instalovat přímo do samotných oken. Jedná se především o zvýšené množství uzavíracích bodů po obvodu okna, které zamezují vypáčení. Pokud již okna máte, lze některá opatření nainstalovat i dodatečně. Vaše okna, zvláště pak v přízemí, je dobré opatřit bezpečnostními klikami, které jsou často i uzamykatelné na klíč. Dalším možným bezpečnostním prvkem je použít kvalitní nebo i bezpečnostní kování, se zajištěním okenních rohů speciálním čepem ve tvaru písmene T. Významným bezpečnostním prvkem je i správně zvolený typ samotného skla. Zde můžete využít skvělých vlastností nalepovací bezpečnostní folie, použít tvrzené sklo nebo lepené sklo, jež má nainstalovanou folii mezi dvěma vrstvami skla.

K zvýšení bezpečnosti můžete použít i další podpůrné prvky

roletyNa českém trhu je k mání také celá řada podpůrných prvků, které umí zlodějům ztížit cestu k uloupení vašemu majetku. Velmi oblíbené a účinné jsou žaluzie či venovní rolety. Automatické rolety dokonce umí, čas od času, tak jak je naprogramujete, se vyrolovat a znovu srolovat, takže i když odjedete na dovolenou, případný „typař-bytař“ neshledá na první pohled váš dům prázdným. Ke slovu dnes znovu přicházejí i klasické kovové mříže. V době moderních technologií vstupují do hry ještě aktivní bezpečnostní prvky. Kamerový systém spolehlivě odradí potenciálního zloděje a v případě vniknutí, pomůže pachatele vypátrat. Dobrým řešením, které navýší celkovou bezpečnost, jsou i detektory, jež reagují na násilné vniknutí do vašeho domu či bytu, nebo i na pozemek a ihned odešlou patřičné informace, třeba na váš mobil.

Přemýšlejte o systému zabezpečení vaší nemovitosti včas a realizaci řešení neodkládejte. Potom, může být pozdě. Kontaktujte odborníky společnosti Oknoplastik již dnes, pomohou vám spolehlivě zabezpečit vaše okna.

 


Posted in Stavba.