Jak zaizolovat chladný byt?

izolace bytu

Ač jsou dnešní moderní byty kompletně zateplené a jsou k jejich izolaci použity jen nejmodernější materiály, stále existuje spousta bytů ve starých domech, kde takový komfort není. V zimě zde často profukuje, teplota se přes den nepřehoupne ani přes 20 °C a daří se tady plísním. V takovém bytě je těžké bydlení. Ovšem nevěšte hlavu! Situace se dá lehce vyřešit izolací!

Pomůže termoizolační nátěr

Abyste nemuseli složitě a draze rekonstruovat celý byt, můžete vyzkoušet termoizolační nátěr. Ten se aplikuje přímo na zdi uvnitř bytu. Díky tomu je v bytě nejen tepleji, ale v létě příjemněji, sníží se zde také hlučnost a vlhkost. Termoizolační nátěr má řadu výhod.

Na jakém principu nátěr funguje?

Termoizolační omítka je moderním technologickým řešením. Funguje na bázi mikrokuliček, které odráží teplo zpět do místnosti. Zdi díky tomu nejsou chladné a vlhké a nepropouští teplo ven z bytu. Termoizolační nátěr můžete aplikovat kdekoliv v bytě, nebo domě – v ložnici, v koupelně, v obývacím pokoji, v kuchyni.

Správná aplikace je základ

Ovšem, aby termoizolační omítka fungovala opravdu správně, je potřeba ji také správným způsobem aplikovat. To je základ celého úspěchu.

  1. , kdy můžete nechat dlouho otevřená okna a pořádně tak vyvětrat případnou vlhkost.
  2. Dále je vhodné zdi před aplikací zbrousit, aby na nich nátěr lépe držel.
  3. A nakonec se můžete pustit do samotného termoizolačního nátěru. Vše necháte pořádně vytvrdnout a na závěr můžete nátěr natřít oblíbenou barvou na zdi.

Získáte víc, než jen komfortní bydlení

Díky termoizolační omítce zvýšíte v zimě pocitovou teplotu až o 3 °C. Místo tedy mrazivých místností budete konečně obývat příjemné prostory. Navíc ušetříte na vytápění a to až o 12,5 % ročně. To už je pořádná úspora! A v neposlední řadě se můžete konečně rozloučit s plísněmi! Ty díky této technologii nebudou mít žádnou šanci.


Posted in Stavba.