Velké změny v koupelně docílíte i pomocí doplňků

koupelnové doplňky

Změna vzhledu koupelny nemusí být vždy jen nákladnou investicí v podobě celkové rekonstrukce. Pokud toužíte po změně, skvěle vám poslouží i vhodně zvolené doplňky. Díky nim může být koupelna pokaždé jiná. Při jejich výběru je vhodné držet se jednotného stylu.

Stylové dávkovače mýdla

Dávkovače tekutého mýdla i s kelímky na zubní kartáčky jsou dnes součástí každé koupelny. Jde o praktické pomocníky, které svým designem mohou podtrhnout celkový styl koupelny. Velmi hezké a nadčasové jsou skleněné dávkovače v kombinace s nerezovými úchytkami. Moderní a velmi oblíbenou variantou jsou i doplňky z bílé keramiky. Výhodou je i to, že pak můžete nakupovat mýdlo ve větších, ekologičtější baleních. Pokud nepatříte mezi příznivce tekutých mýdel a dáváte přednost klasické kostce mýdla, můžete sáhnout pro mýdlenku ve skleněném či keramickém provedení.

Designové držáky na ručníky

Zpříjemnit a proměnit vaši koupelnu mohou i drobnosti, jako jsou třeba držáky na ručníky. Jejich design by měl být v souladu s ostatním vybavením. Vhodnou volbou jsou držáky z kovových materiálů s chromovým povrchem, které mají mnohem lepší životnost a vzhled, než ty pastové. Na závěsných tyčích rozprostřený ručník mnohem rychleji a lépe proschne. Praktickým pomocníkem jsou i police na ručníky, kdy máte čistý ručník neustále po ruce. Dbejte na to, aby ručníky měly stejnou barvu.

koupelna

Experimentuje, ale dodržujte jednotný styl

Při výběru doplňků experimentujte, zapojte svou hravost a fantazii. Koupelnu přizpůsobte přesně tak, aby vyhovovala co nejvíce vašim požadavkům. Nezapomeňte na praktické skříňky a police. Pokud dáte všechny nezbytné pomůcky do uzavřených polic, koupelna bude působit mnohem čistším a uklizenějším dojmem. Navíc se s úklidem tolik nenadřete. Háčky na ručníky můžete využít například i na zavěšení fénu, kulmy, mycí houby nebo kartáče na záda. Pokud často odpočíváte ve vaně s knihou nebo sklenkou vína, oceníte i novinku v podobě držáku na časopisy. Příjemný relaxační prostor dotvoříte mušlemi, svíčkami i květinami.


Posted in Interier.