Venkovní obklady zateplí a zkrášlí dům a jeho okolí

Venkovní obklady se těší velké oblibě. Zejména elegantním dojmem působí kamenné obklady, které se hodí nejen na venkovní fasády domů. Pokud plánujete venkovní obklady využít na  vaší stavbě a jejím  okolí, je dnešní článek určený právě vám!

Kde všude uplatníte kamenné obklady?

 Venkovní obklady se používají na komerční objekty, fasády rodinných domů, ploty, verandy, terasy, altány, komíny, podezdívky nebo vjezdy do garáže. Světovým výrobcem kamenných obkladů je společnost Wallstone, jejíž obklady dodají majestátní vzhled každému prostoru. Obklady jsou zajímavé tím, že je tvoří břidlicové a kvarcitové pásky, které drží pohromadě díky pryskyřičnému lepidlu. Vytváří nevšední plastický efekt, který bude udivovat vás i náhodné kolemjdoucí.

Nejlepší obklady jsou z břidlice, kvarcitu a žuly           

Pokud zamýšlíte obložit dům a jeho areál venkovními obklady, zvolte obklady z břidlice, kvarcitu a žuly. Břidlici zakoupíte v tmavých odstínech a nepropustí vodu. Kvarcit dodá vašemu bydlení osobitý vzhled a vybírat můžete z mnoha barevných odstínů. A nakonec žula je velmi tvrdá a rozzáří každý dům svým světlým zbarvením. Setkat se rovněž můžete s obklady z pískovce, u kterého je náročnější pokládka. V neposlední řadě výrobci přinášejí obklady z porfyru s extrémní tvrdostí a odolností vůči venkovním podmínkám.

Venkovní kamenné obklady jako izolant

Kamenné obklady propůjčí vašemu domu a jeho okolí výjimečný a nadčasový vzhled. Každý obklad je trochu jiný, a to mu dodává na originalitě. Těmito obklady můžete obložit celý dům nebo vybrat jen čelní či boční zeď domu nebo jeho spodní část. Tím vzniknou neotřelé kontrasty. Kamenné obklady mají mnoho výhod. Vynikají skvělou tepelnou izolací, čímž nebude docházet k úniku tepla z domu ven a v létě se nebude interiér přehřívat. Kamenné obklady jsou navíc barevně stálé, pevné, nenasákavé a snadno opravitelné.

Venkovní obklady z imitace kamene

Narazit také můžete na obklady z imitace kamene. Potěší vás jejich nižší pořizovací cena a široký výběr z barevných vzorků. Tyto obklady se vyrábějí převážně z betonu a sádry a přidávají se do nich různé příměsi a pojiva. Potěšující je fakt, že i obklady z umělého kamene mají relativně vysokou odolnost a životnost. Stále se však jedná o jistou napodobeninu a ne všichni budou s jejich vzhledem a kvalitou spokojeni.

Péče o kamenné obklady

A jak správně pečovat o kamenné obklady? I u tohoto typů obkladů hrozí postupem času opotřebení a poškození vlivem teplotních výkyvů. To má za důsledek rezivění, odlupování a zarůstání mechem. Z toho důvodu je nutná pravidelná impregnace a čištění speciálními přípravky. Impregnací zamezíte nasáknutí a průniku nečistot. Tím dojde k utěsnění povrchu kamene a k jeho dlouhodobé ochraně.

Zaměřte se na kvalitu venkovních obkladů

Jak poznáte kvalitní přírodní kámen? Měl by být zpracován na jednotlivé kamenné obklady zkušeným výrobcem. Zabrání se tomu, že nedojde ke znehodnocení textury kamene a jeho vzhledu. Kvalitně zpracovaný kámen nemá žádné trhlinky, poškrábání, změny barvy ani skvrny a dobře drží pohromadě.

 Přírodní kamenné obklady si zaslouží pozornost každého, kdo staví dům nebo renovuje jeho fasádu. V e-shopech a obchodech by vám měli sdělit, kam se daný kamenný obklad hodí. Až budete hledat skutečně kvalitní obklady, vzpomeňte si na výrobce Wallstone.

Pokud hledáte velký výběr venkovních obkladů  a i trochu luxusu, doporučujeme navštívit showroomy společnosti Keraservis, které najdete v Brně v centru Kaštanová nebo v Praze v centru Křižíkova.

Pokud se chcete pouze inspirovat podívejte se stránky https://www.keraservis.cz


Posted in Interier, Zahrada.